Kinder

Eğtim Ortamı/Güvenliği
Özel Yağmur Kreş de birincil öncelik çocukların güvenliği ve sağlığıdır. Bu nedenle iç mekan düzenlenirken kullanılan malzemelerin doğal olmasının yanı sıra ısı ve ses izolasyonu sağlayacak yapıda olmasına dikkat edilmiştir. Duvarlarda anti bakteriyel boya malzemeleri kullanılmıştır. Bahçemiz 100 m2 ve mümkün olan tüm alanlar çim ile kaplıdır. Bahçe ve kapı güvenliği sağlanmış, tanınmayan kişilerin okula girişine kısıt getirilecek önlemler alınmıştır.

Kreşimizde her grubun bir sınıfının olması yanında ortam drama, oyun-hareket ve sanat atölyeleri şeklinde düzenlenmiştir. Bunun yanında geniş ve güvenli sınıfları 38 kişilik sineması, okuma alışkanlıklarını desteklemek üzere kitap, hikaye arşivi olan Çocuk Kütüphanesi ve geniş ve aydınlık oyun alanları şeklinde düzenlenmiştir. Kreşimizin en üst katında en sessiz alan uyku odası olarak kullanılmaktadır.

Tüm oyuncaklarımız ve materyallerimiz mümkün olabildiğince ahşap, bunun yanında en iyi oyuncak markalarından seçilmiştir . Çocuklar tarafından kullanılan tüm boya ve diğer malzemeler ASTM D4236 normlarına uygundur.

Giriş çıkışlar ve sınıflarımız kamera sistemleri ile kontrol edilmektedir. Tüm sınıf kapılarına el sıkışmalarını önleyecek körükler takılmıştır, tutunma barları çocukların boylarına uygun, kolay temizlenebilir malzemeden seçilmiştir. Merdivenler de kaymayı engelleyen malzeme ile kaplanmıştır. Ayrıca binamızda ısı yalıtımı, gaz, duman, ve yangın alarm sistemlerimiz bulunmaktadır

Elektrik kesintilerinde otomatik devreye girecek merdiven aydınlatmaları, bir tuvalette ve ana oyun salonunda yer alan acil durum aydınlatmaları her an çalışır durumdadır.